Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

System wre na bazie TR-122

Walka elektroniczna, Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 08 czerwca 2024

Turecki Roketsan opracował system walki radioelektronicznej na bazie pocisku rakietowego TR-122. W nowym systemie (Paraşütlü TR-122) głowica zakłócająca, po oddzieleniu na zaprogramowanej wysokości od napędu, opada na spadochronie, emitując sygnały zakłócające. Mogą one zakłócać urządzenia z GPS, systemy łączności itp. Zasięg pocisku wynosi 36 km.

Ilustracja: Roketsan

Pociski rakietowe TR-122 (IDEX: Dinozaur z ZEA, 2013-02-22) są uzbrojeniem armii tureckiej od wielu lat. W podstawowej wersji służą do niszczenia celów z dużej odległości. Są wystrzeliwane z wyrzutni wieloprowadnicowej.

Roketsan opracował też wersję rozpoznawczą TR-122. Jest ona wyposażona w kamerę o dużej rozdzielczości, zdolną do rejestrowania obrazów w różnych warunkach. Obrazy są przesyłane do ośrodka naziemnego, zwiększając orientację w sytuacji na polu walki.

Masa pocisku Paraşütlü TR-122 wynosi 70 kg. W jego głowicy można instalować tylko systemy wre i rozpoznania, ale także inne specjalistyczne wyposażenie.

Nowe pociski są znacznie trudniejsze do namierzenia i zniszczenia niż wykonujące podobne zadania bsl. Dzięki nim armia turecka będzie miała znacznie większe możliwości niż obecnie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.