Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Inauguracja trasy Kraków – Kuwejt

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 12 czerwca 2024

Wczoraj, 11 czerwca 2024, kuwejckie niskokosztowe linie lotnicze Jazeera Airways zainaugurowały bezpośrednie loty pomiędzy stolicą tego państwa Kuwejtem i Krakowem. W pierwszym rejsie do Krakowa przyleciało 155 pasażerów, zaś do Kuwejtu odleciało 11. Pierwszy samolot kuwejckiego przewoźnika powitany został na balickim lotnisku uroczystym salutem wodnym, a załoga otrzymała okolicznościowy tort.

Pierwszy samolot Jazeera Airways powitany został w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice tradycyjnym salutem wodnym, a załoga inauguracyjnego rejsu otrzymała od prezesa balickiego lotniska okolicznościowy tort / Zdjęcia: Marcin Sigmund

Loty na tej trasie mają być wykonywane zabierającymi na pokład 174 pasażerów Airbusami A320neo do 10 września 2024 dwa razy w tygodniu: we wtorki i piątki. Wyloty z kuwejckiego portu lotniczego zaplanowano na 08:30 czasu lokalnego, a przyloty do Krakowa na 12:30. Rejsy do Kuwejtu mają startować o 13:15 czasu lokalnego i lądować w porcie docelowym o 18:55 czasu lokalnego. Zgodnie z planem w tegorocznym letnim rozkładzie lotów Jazeera Airways mają wykonać 27 rotacji (54 loty) na trasie Kuwejt – Kraków, oferując w obie strony łącznie 9 396 miejsc pasażerskich.

Rosnące zainteresowanie Małopolską wśród turystów z Bliskiego Wschodu sprawiło, że w okresie wakacyjnym linie FlyDubai mają oferować aż trzy loty dziennie z Krakowa do Dubaju, zaś linie Wizz Air mają wykonywać trzy rotacje tygodniowo do Abu Zabi.

W najbliższą sobotę, 15 czerwca, rejsy z Szardży do Krakowa mają też zainaugurować linie Air Arabia (Balice z milionem pasażerów w maju, 2024-06-03).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.