Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Letni rozkład lotów z Krakowa

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 29 marca 2024

W tegorocznym letnim rozkładzie lotów z Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice im. Jana Pawła II znalazło się150 połączeń, w tym 8 nowych, do 33 krajów, obsługiwane przez 26 linii lotniczych, w tym 2 nowe – Air Baltic i Air Arabia.

Wśród nowych tras, które mają zostać zainaugurowane w tegorocznym letnim rozkładzie lotów z Krakowa znalazło się obsługiwane przez linie Air Baltic połączenie do Wilna / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Najwięcej, bo aż 4 nowe trasy, znalazły się w ofercie linii Ryanair. Już 1 kwietnia 2024 przewoźnik ten ma zainaugurować wykonywane w poniedziałki i soboty loty do Faro w Portugalii. Dzień później ma on rozpocząć realizowane we wtorki i soboty rejsy do chorwackiego Dubrownika. Od 5 kwietnia irlandzki przewoźnik ma zacząć obsługiwać trasę do Triestu we Włoszech, na której loty mają być wykonywane w poniedziałki i piątki. 1 maja ma natomiast zainaugurować realizowane w środy i niedziele rejsy do Olbii na Sardynii.

Po kilkuletniej przerwie, już 31 marca, z trasą do Brukseli mają wrócić belgijskie Brussels Airlines. Połączenie to ma być obsługiwane w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

3 maja linie Air Baltic mają zainaugurować loty do Wilna, wykonywane w poniedziałki i piątki, natomiast od 29 czerwca do Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mają zacząć latać linie Air Arabia. Trasa ta ma być obsługiwana początkowo codziennie z wyjątkiem piątków, a od 5 lipca codziennie.

Od 2 września 2024 siatka połączeń easyJet z Krakowa ma zostać wzbogacona o rejsy do Amsterdamu, wykonywane w poniedziałki i piątki.

W sezonie letnim ma również zostać zwiększona częstotliwość obsługi niektórych już oferowanych połączeń. Linie Finnair mają zwiększyć liczbę lotów do Helsinek, Lufthansa do Frankfurtu i Monachium, KLM do Amsterdamu, FlyDubai do Dubaju, Air Serbia do Belgradu, a PLL LOT/Turkish Airlines do Stambułu.

Dopełnieniem bogatej siatki lotów zagranicznych z Krakowa są połączenia krajowe, które w okresie wiosenno-letnim cieszą się dużym powodzeniem wśród podróżnych. Oprócz Warszawy, w ofercie PLL LOT znalazły się rejsy do Bydgoszczy i Olsztyna, a w rozkładzie Ryanair loty do Gdańska i Szczecina.

Według szacunków władz portu lotniczego Kraków-Balice, w bieżącym roku na lotnisku tym ma zostać odprawione łącznie 10 mln pasażerów (Ryanair otworzy centrum szkoleniowe w Krakowie, 2024-03-28, Nowe trasy Ryanair z Krakowa, 2024-02-28, Air Arabia pojawią się w Krakowie , 2024-01-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.