27 czerwca 2024 spółka Universal Hydrogen (Plug Power inwestuje w Airflow, 2021-10-19) poinformowała akcjonariuszy, że nie ma już środków na kontynuowanie działalności. Dyrektor generalny Mark Cousin napisał: nie byliśmy w stanie zapewnić wystarczającego finansowania kapitałowego lub dłużnego, aby kontynuować działalność, podobnie jak nie byliśmy w stanie zapewnić wykonalnej oferty sprzedaży przedsiębiorstwa lub podobnej strategicznej transakcji.
Universal Hydrogen próbowała opracować funkcjonalne systemy zasilania napędów samolotów wodorem. Wydała na ten cel kapitał inwestorski wynoszący około 100 mln USD.
Największym sukcesem Universal Hydrogen było przebudowanie samolotu Dash-8 z wykorzystaniem silnika zasilanego wodorem. Drugi silnik był zasilany standardowym paliwem JetA. Samolot oblatano w 2023. Jednak jego testów nie kontynuowano.
Wodór jest paliwem najbardziej ekologicznym – w wyniku jego spalania powstaje bowiem woda. Jest jednak trudny w obsłudze i przechowywaniu, a do jego wyodrębnienia potrzebne są duże ilości energii elektrycznej. Universal Hydrogen pracował nad modułowymi ogniwami do przechowywania paliwa i pozyskiwaniem wodoru ze źródeł ekologicznych. Mark Cousin wyraził nadzieję, że uzyskane przez spółkę wyniki zostaną wykorzystane w dalszych badaniach realizowanych przez inne podmioty.