Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ethiopian wylądowały w Warszawie

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 02 lipca 2024

Dzisiaj, 2 lipca 2024, miało miejsce uroczyste uruchomienie połączeń Ethiopian Airlines z portu lotniczego Addis Abeba-Bole na Lotnisko Chopina. Loty będą wykonywane z międzylądowaniem w Atenach (w sezonie letnim) i w Wiedniu (w sezonie zimowym), bez opuszczania pokładu przez pasażerów. To 123. kierunek oferowany ze stołecznego portu.

W inauguracyjnym locie z Addis Abeby do Warszawy uczestniczyli m.in. Ambasador RP w Etiopii, wysocy rangą urzędnicy rządowi Etiopii i kadra kierownicza Ethiopian Airlines. Samolot został powitany na Lotnisku Chopina tradycyjnym salutem wodnym / Zdjęcia: Andrzej Klewiado, Dariusz Kłosiński i Krystian Truszkowski – Lotnisko Chopina; Bartosz Głowacki

Samoloty etiopskiego przewoźnika będą startować ze stolicy Etiopii o 23:35 w poniedziałki, środy, piątki i niedziele i lądować w Warszawie o 8:05 następnego dnia. Lot do Etiopii będzie startował o 21:00 w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty i lądował w Addis Abebie o 6:55. Połączenia będą obsługiwane przez Boeingi 737 MAX 8 w sezonie letnim i Airbusy A350 w sezonie zimowym.

Obecnie  Ethiopian Airlines oferują 139 połączeń międzynarodowych na wszystkie kontynenty (w tym 25 w Europei), z wyjątkiem Australii, 70 połączeń cargo i 22 trasy krajowe (Ethiopian uruchomią połączenie do Warszawy, 2024-04-22).  
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.