Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szwedzki przetarg wznowiony

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 29 kwietnia 2010

Przedstawiciele fińskiej Patrii poinformowali, że biorą udział w ponownej procedurze wyboru dostawcy 113 transporterów opancerzonych dla szwedzkich wojsk lądowych.

Transporter AMV 8x8 zwyciężył już raz w szwedzkim przetargu. Największy konkurent Finów, miejscowe zakłady BAE Systems Hägglunds zdołały jednak unieważnić wyniki przetargu. Na zdjęciu fiński pojazd bazowy z zsmu norweskiego Kongsberga / Zdjęcie: Patria

W oświadczeniu fińskiego przedsiębiorstwa w dnia wczorajszego, ujawniono, że Partia uczestniczy w ponownej procedurze wyboru transporterów dla szwedzkich wojsk lądowych. 9 marca przedstawiciele producenta złożyli w szwedzkiej agencji zamówień wojskowych FMV nową ofertę, proponując sprzedaż modelu AMV 8x8.

Przypomnijmy, że pojazd ten został już wybrany przez władze wojskowe w Sztokholmie. Wyniki przetargu, ogłoszone w czerwcu ubiegłego roku zostały jednak zaskarżone przez jednego z konkurentów, szwedzkie zakłady BAE Systems Hägglunds, które oferowały rozwijany od kilku lat transporter SEP (Splitterskyddad EnhetsPlattform) 6x6. Wnioskodawcy twierdzili, że w trakcie procedury przetargowej doszło do naruszenia prawa. Sąd administracyjny podzielił te zarzuty i nakazał w październiku 2009 FMV ponowne przeprowadzenie procedury wyboru dostawcy transporterów (zobacz: Szwedzkie AMV anulowane).

Według późniejszych informacji, przedstawiciele agencji zamówień wojskowych zapowiedzieli wznowienie przetargu w grudniu i zakończenie go wczesnym latem bieżącego roku. Biorąc pod uwagę możliwość wystąpienia opóźnienia, wybór zwycięzcy i tak powinien zostać ogłoszony w ciągu kilku najbliższych miesięcy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.