Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

VBCI do Afganistanu

Wojska lądowe, 13 maja 2010

Dwa plutony francuskich transporterów kołowych VBCI trafią latem do Afganistanu. Wczoraj zostały załadowane do wyczarterowanego statku w bazie morskiej w Tulonie.

VBCI na nabrzeżu portu w Tulonie. Misja w Afganistanie będzie pierwszą dyslokacją zagraniczną tych nowoczesnych pojazdów. Będzie jednocześnie pierwszą misją bojową / Zdjęcie: Marine Nationale

Kilka wozów pochodzi z 35 pułku piechoty z Belfort. Jest to jednostka, która jako pierwsza otrzymała VBCI.

Pojazdy trafiły na nabrzeże bazy morskiej w Tulonie 10 maja. Dwa dni później załadowano je na statek MS Eider, cywilną jednostkę handlową, wyczarterowaną przez ministerstwo obrony. Rejs do Pakistanu potrwa parę tygodni.

Wczesnym latem VBCI dotrą do grup bojowych 21 pułku piechoty morskiej i 126 pułku piechoty, które stacjonują w dystryktach Kapista i Surobi.

Do tej pory francuskie ministerstwo podpisało z producentem, Nexterem, dwie umowy, dotyczące dostaw łącznie 298 transporterów. Całkowite zapotrzebowanie wojsk lądowych resort określa na 630 wozów (zobacz: Nowy kontrakt na VBCI).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.