Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bonhomme, Arch

Lotnictwo cywilne, 09 sierpnia 2010

Brytyjczyk Paul Bonhomme zajął 1. miejsce w klasyfikacji generalnej Red Bull Air Race, wyścigów lotniczych, rozgrywanych od 2003. Drugie miejsce zajął Austriak Hannes Arch.

</span>Wyścigi cyklu Red Bull Air Race cieszą się niezmiennym zainteresowaniem. Ostatnią imprezę, wyjątkowo rozgrywaną nad lądem - torem wyścigowym EuroSpeedway Lausitz w Niemczech - obejrzało 118 tys. widzów / Zdjęcie: Red Bull Air Race

W ten sposób doszło do powtórzenia wyników z 2009 (zobacz: Bonhomme mistrzem świata) i potwierdziło wyjątkową sytuację obu pilotów. Dodać należy, że w 2008 mistrzem został Arch, jego największy rywal był drugi.

Tegoroczna edycja wyścigów zakończyła się po jedynie 6 imprezach. Najwięcej zwycięstw, aż 4, odniósł Arch (zobacz: Dominacja Hannesa Archa), jednak to nie on został mistrzem świata. Powodem był bardzo słaby wynik w czasie inauguracyjnych zawodów w Abu Dhabi. Austriak zainkasował tam jedynie 2 pkt., na 12 możliwych. Z tego powodu udało mu się zebrać 60 pkt w klasyfikacji generalnej.

4 pkt. więcej uzyskał Bonhomme i to on został liderem klasyfikacji generalnej. Mimo, że zwyciężył tylko 2 razy, zawsze stawał na podium.

Kolejne miejsca zajęli Brytyjczyk Nigel Lamb (55 pkt.), Amerykanin Kirby Chambliss (41) i Kanadyjczyk Pete McLeod (33).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.