Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zgoda na zakup 42 Su-30MKI

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 sierpnia 2010

Indyjska rada zakupów wojskowych wydała zgodę na zakup w zakładach HAL 42 samolotów wielozadaniowych Su-30MKI o szacowanej wartości 4,3 mld USD.

</span>W lipcu bieżącego roku w jednostkach operacyjnych indyjskich wojsk lotniczych znajdowały się 124 Su-30MKI. Ostatnie z dotychczas zamówionych 230 egz. powinny trafić do odbiorcy do 2016-2017. Przygotowywane zamówienia oznacza jednak, że termin ten zostanie skrócony, prawdopodobnie o 2-3 lata / Zdjęcie: IAF

Pierwsze doniesienia o nowym zamówieniu na Su-30MKI pochodzą z marca bieżącego roku (zobacz: 50 kolejnych Su-30MKI dla Indii). Dzięki interpelacji poselskiej i odpowiedzi ministra obrony, Shri AK Antony, wiadomo jednak, że resort wstępnie zgodził się na zakup 42 samolotów, z dostawami w latach 2014-2018.

Na zakup zarezerwowano równowartość nieco ponad 4,3 mld USD. Wiadomo również, że zakupione maszyny będą wyposażone podobnie jak 40 samolotów, które zostaną zmodernizowane przez Rosję. Przebudowa zakłada montaż nowych stacji radiolokacyjnych, systemów samoobrony, komputerów pokładowych oraz przystosowanie myśliwców do przenoszenia pocisków BrahMos.

Nowe maszyny będą niemal w całości pochodziły z Indii. Kierownictwo zakładów HAL poinformowało niedawno, że Su-30MKI, produkowane od bieżącego roku, będą już wykonywane własnymi siłami, od dostaw materiałów i podzespołów, po montaż finalny. Jasnym jest jednak, że chodzi nie o dostawy wszystkich systemów pokładowych - część z nich jest bowiem sprowadzanych i będzie sprowadzana zza granicy - ale o wykorzystanie wszystkich, potencjalnych źródeł krajowych.

Dla zaakceptowania zakupu 42 nowych Su-30MKI niezbędne jest jeszcze uzyskanie zgody rządowego komitetu ds. bezpieczeństwa, w skład którego wchodzi premier, ministrowie spraw wewnętrznych, finansów i obrony oraz doradca ds. bezpieczeństwa narodowego. Później koniecznym jest jeszcze uzyskanie środków finansowych przez parlament.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.