Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pociski Patriot dla Kuwejtu

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 sierpnia 2010

Kuwejt może kupić 209 pocisków Raytheon MIM-104E Patriot GEM-T, czyli najnowszej wersji pocisku antybalistycznego zestawu Patriot PAC-2. Szacowana wartość kontraktu to 900 mln USD.

</span>Zestawy Partiot PAC-2 i PAC-3 mają ograniczyć skutki ewentualnych uderzeń rakietowych w rejonie Zatoki Perskiej ze strony Iranu. Służą już w Kuwejcie, Arabii Saudyjskiej i Bahrajnie. Zostały również zakupione przez ZEA. Amerykańskie baterie stacjonują w Katarze. Zestawy są jedną z kluczowych pozycji w pakietach amerykańskiego uzbrojenia, proponowanym państwom tego regionu / Zdjęcie: Raytheon

Kuwejt posiada prawdopodobnie 5 baterii systemu Patriot, w tym 2 PAC-3 i 3 PAC-2. Każda z nich składa się z 4 wyrzutni.

Zestawy systemu PAC-2, a więc rażące cele wybuchem głowicy, są obecnie modernizowane na mocy ramowego porozumienia z 2007 (zobacz: Patrioty dla ZEA i Kuwejtu). Producent, Raytheon uzyskał już kilka częściowych zamówień, dotyczących m. in. przebudowy radarów i samych pocisków do standardu GEM-T, zapewniających większe prawdopodobieństwo trafienia głowic pocisków balistycznych.

10 sierpnia do amerykańskiego kongresu trafiły dokumenty, niezbędne do uzyskania pozwolenia na transakcję eksportową. Zakładają one sprzedaż 209 nowych pocisków MIM-104E Patriot GEM-T o potencjalnej wartości 900 mln USD. Gdyby transakcja doszła do skutku, byłaby logicznym dopełnieniem kontraktu modernizacyjnego sprzed 3 lat.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.