Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Następne zlecenie dla Oshkosh

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 27 sierpnia 2010

W ramach umowy wieloletniej, Oshkosh otrzymał od Pentagonu zlecenie na dostawę ponad 1100 ciężarówek i przyczep o wartości ponad 180 mln USD.

</span>Jeden z modeli FMTV / Zdjęcie: Oshkosh

Podpisane 25sierpnia porozumienie jest kolejną z umów między dowództwem wojsk pancernych i samochodowych US Army (TACOM) a spółką Oshkosh. Pierwsze zostało zawarte na początku bieżącego roku, na dostawy 2586 samochodów i przyczep średniej ładowności (FMTV) za 281 mln USD. Później podpisano następne. Wraz z ostatnią, dotyczą one już ponad 7300 pojazdów. Porozumienia są częścią ramowej, 5-letniej umowy na dostawy łącznie 23 tys. samochodów i przyczep (zobacz: FMTV dla Oshkosh).

Pojazdy z ostatniej transzy są przeznaczone dla jednostek Gwardii Narodowej i wojsk rezerwowych.

Rodzina FMTV składa się w z 17 modeli, w tym specjalistycznych, o ładowności od 2,5 do 10 t. Wszystkie charakteryzują się 80-procentową unifikacja części. Oparto je na konstrukcji austriackiego Steyera 12M18.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.