Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

1500 h nad Afganistanem

Lotnictwo wojskowe, 10 września 2010

Włoskie ministerstwo obrony poinformowało, że 4 lekkie myśliwce AMX International AMX, od listopada ubiegłego roku odbyły nad Afganistanem loty, w wymiarze 1500 h.

</span>AMX to samoloty myśliwsko-szturmowe. Ich podstawowym zadaniem jest prowadzenie misji uderzeniowych, w tym przy pomocy bomb naprowadzanych laserowo. Prędkość maksymalna wynosi 1160 km/h / Zdjęcie: USAF

Włoskie AMX zastąpiły w Afganistanie 2 Tornado. Podobnie jak poprzednicy, piloci z 51. Skrzydła (51 Stormo Ferruccio Serafini) z Istrany, wykonują jedynie misje rozpoznawcze, zachowując możliwość wykorzystania działka kalibru 20 mm w wyjątkowych sytuacjach (zobacz: AMX do Afganistanu).

8 września włoskie ministerstwo obrony poinformowało, że samoloty - stacjonujące na lotnisku pod Heratem - wykonały już ponad 600 misji, w łącznym czasie 1500 h. Akcje prowadzone były na korzyść kontyngentu włoskiego oraz wojsk sojuszniczych.

W trakcie lotów, dzięki podwieszanym zasobnikom izraelskiego Rafaela, RecceLite, udało się rozpoznać tysiąc obiektów, dostarczając ponad 10 tys. zdjęć i obrazów w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Samoloty wykorzystywane są zarówno w dzień, jak i w nocy. W tym drugim wypadku, do lotów na małych wysokościach, piloci używają gogli noktowizyjnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.