Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nieudana próba Prithvi II

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 września 2010

Indie próbowały przeprowadzić kolejny test rakiety balistycznej Prithvi II. Po czterech poprzednich udanych próbach, ta okazała się nieudana.

Test przeprowadzono korzystając z wyrzutni mobilnej umieszczonej na Integrated Test Range w Chandipur na wybrzeżu Orissa. Rakieta miała wystartować o 10:03 czasu lokalnego. Nieoficjalnie wiadomo, że nie zawiodła sama rakieta Prithvi II, a któryś z elementów wyrzutni. Jego awaria miała spowodować, że rakieta nie wystartowała. Według świadków, wokół wyrzutni pojawiły się kłęby dymu.

Cztery poprzednie próby rakiety Prithvi II były udane. Ostatnia odbyła się 18 czerwca 2010 (Udana próba Prithvi II, 2010-06-18). Rakiety Prithvi II zostały już przyjęte do uzbrojenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.