Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turcja zaatakowała bazy Kurdów w Iraku

Strategia i polityka, 16 grudnia 2007

Tureckie lotnictwo zaatakowało bazy bojowników kurdyjskich, w tym bazę uważaną za ich centralny punkt dowodzenia. Prawdopodobnie zginął jeden z przywódców PPK.

To kolejna akcja wojsk tureckich przeciwko bojownikom związanych z Partią Pracujących Kurdystanu (patrz Turecka operacja wojskowa w Iraku). Według nieoficjalnych doniesień tureckich i irackich mediów, w nocy zaatakowano ok. 10 wiosek zamieszkałych przez Kurdów w północnym Iraku. Zniszczeniu uległo kilkadziesiąt budynków, w tym szkoła w wiosce odległej o 100 km od granicy. Zginęła jedna kobieta, dwie inne osoby zostały ranne.

Sztab Generalny armii tureckiej poinformował, że samoloty F-16 przez 3 godziny bombardowały miejsca stacjonowania bojowników kurdyjskich w północnym Iraku. Według tureckiej NTV w operacji brało udział 50 samolotów. Wspierała je ciężka artyleria. Wszystkie samoloty wróciły do baz.

Nieoficjalnie wiadomo, że tureckie lotnictwo korzystało z danych rozpoznania prowadzonego przez jednostki amerykańskie. Umowę o wymianie danych wywiadowczych Turcja i USA zawarły w listopadzie w Waszyngtonie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra