Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Juan Carlos I w służbie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 01 października 2010

Wczoraj, w stoczni Navantii w Ferrol odbyła się uroczystość przyjęcia do służby wielozadaniowego okrętu desantowego Juan Carlos I.

Okręt jest największym, jaki kiedykolwiek zamówiła Armada Española / Zdjęcie: Navantia

Uroczystość odbyła się w obecności rodziny panującej, z królem Juanem Carlosem I i królową Zofią (która jest matką chrzestną okrętu), jak również przedstawicieli władz cywilnych i wojskowych.

Jednocześnie zakończyła wstępny okres wdrożenia jednostki, zapoczątkowany zwodowaniem okrętu, co miało miejsce w marcu 2008 (zobacz: Wodowanie Juana Carlosa I).

Juan Carlos I ma długość 230,8 m oraz wyporność pełną 26 800 t. Będzie mógł przewozić do 900 żołnierzy z pełnym wyposażeniem lub - wymiennie - broń (np. 46 czołgów podstawowych Leopard 2), względnie do 6600 t. ładunku.

W przypadku wykorzystania jako lekkiego lotniskowca - co umożliwia 202-metrowy pokład z rampą startową - okręt może przyjąć do 30 śmigłowców i samolotów. Jego koszt szacuje się na 360 mln Euro.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.