Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pilot szybowca zginął w Bezmiechowej

Lotnictwo cywilne, 10 października 2010

W Bezmiechowej zginął pilot dwumiejscowego szybowca Bocian.

Do wypadku doszło wczoraj wieczorem, ok. 18:10, podczas ostatniego w tym dniu lądowania szybowca Bocian. Według świadków, szybowiec, który lądował na szczycie góry, nie zdołał wyhamować przed hangarem i uderzył w niego. Ciężko rannego pilota reanimowano prze 2 godziny, jednak bez powodzenia. Lecący z pilotem 47-letni instruktor Krzysztof Jakubowski nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Załoga szybowca - piloci z Aeroklubu Bydgoskiego, latała w Bezmiechowej od tygodnia. Przybyli tam w dniu Powrotu do Bezmiechowej - 20 lat później (Powrót do Bezmiechowej - 20 lat później, 2010-10-03), by odbyć szkolenie w nowych warunkach. Pilot, który zginął to 42-letni Michał Kurzeja.

Rozbity szybowiec to dwumiejscowy SZD-9bis Bocian nr rej. SP-2802, należący do Aeroklubu Bydgoskiego (zdjęcia: KW Policji Rzeszów).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.