Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

S-70i zakończył wstępne testy

Lotnictwo cywilne, 27 października 2010

Wyprodukowany w PZL w Mielcu śmigłowiec Sikorsky S-70i zakończył z powodzeniem testy produkcyjne. Rozpoczynający się kolejny etap, będzie dotyczył prób z dodatkowym wyposażeniem.

Zdjęcie: Mariusz Adamski - Skrzydlata Polska

Pierwszy lot zmontowanego w Polsce śmigłowca, odbył się w Sikorsky Development Flight Center w West Palm Beach na Florydzie, 1 lipca bieżącego roku (zobacz: Black Hawk z Mielca oblatany).

Od tej pory maszyna przeszła cykl testów, które pozytywnie zweryfikowały prace, wykonane w Polsce i u poddostawców. Oprócz prób naziemnych, w tym etapie wykonano loty w łącznym wymiarze 50 h.

Obecnie rozpoczyna się drugie etap, polegający na montowaniu i testowaniu urządzeń dodatkowych, pod kątem wymogów konkretnych odbiorców. Pierwszym z nich będzie Arabia Saudyjska. 3 maszyny - z opcję na 12 kolejnych - trafią do ministerstwa spraw wewnętrznych, począwszy od pierwszych miesięcy przyszłego roku (zobacz: Mielecki S-70i dla Rijadu).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra