Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie Gorszkowa

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 października 2010

W stoczni Siewiernaja Wierf wodowano pierwszy od upadku ZSRS rosyjski okręt dalekiego zasięgu - fregatę proj. 22350 Admirał Gorszkow.

Stępkę pod okręt położono w 2006. W dniu wodowania zaawansowanie prac nad jego budową szacuje się na 40%. Fregata Admirał flota Siergiej Gorszkow ma wejść do służby operacyjnej w WMF w 2011. Trafi do Floty Bałtyckiej.

W najbliższych 10 latach WMF ma otrzymać 10 fregat proj. 22350 (w ciągu 15-20 lat ma ich powstać w sumie 20) kosztujących po ok. 400 mln USD. Dwie z nich - Admirał Gorszkow i Admirał Kasatonow są budowane w stoczni Siewiernaja Wierf. Stępkę pod Admirała Kasatonowa położono w 2009 (Stępka pod nową rosyjską fregatę, 2009-11-26). Okręt ma być przekazany flocie w 2012.

Fregaty proj. 22350 mają stanowić w najbliższych latach podstawowe okręty WMF strefy oceanicznej. Będą służyć we wszystkich czterech flotach rosyjskiej marynarki wojennej.

Admirał Gorszkow to fregata o wyporności 4,5 tys. ton. Rozwija prędkość do 29 w, a jej zasięg wynosi 4 tys. Mm. Na pokładzie fregata może przewozić śmigłowiec Ka-32. Załogę stanowi ok. 200 marynarzy.

Zdjęcie: Dmitrij Koszcziejew - Rossijskaja Gazieta


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.