Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwsza Cessna CJ4 w Europie

Lotnictwo cywilne, 14 listopada 2010

Przedstawiciele Cessny poinformowali, że w ubiegłym tygodniu dostarczyli samolot dyspozycyjny CJ4 pierwszemu użytkownikowi w Europie, konkretnie - z Wielkiej Brytanii.

</span>CJ4 to luksusowy odrzutowiec dyspozycyjny. W porównaniu do poprzednich modeli rodziny CJ, samolot został wydłużony, co pozwoliło na dodanie dodatkowych 2 miejsc (standardowo dla 8 pasażerów). Zmieniono również skrzydła, zapożyczając je z większego Sovereign. Samolot wyposażono również w nowe, potężne silniki Williams FJ44-4A o ciągu 15,12 kN każdy, zapewniające prędkość przelotową 838 km/h / Zdjęcie: Cessna Aircraft

Pierwszy CJ4 został dostarczony amerykańskiemu odbiorcy w kwietniu bieżącego roku, w miesiąc po uzyskaniu certyfikatu miejscowych władz lotniczych (zobacz: Pierwszy CJ4 został dostarczony).

Podobny dokument europejskiej organizacji EASA, spodziewany jest dopiero w pierwszych miesiącach 2011. Pierwszy CJ4 zarejestrowany na Starym Kontynencie ma trafić do klienta z Niemiec, w drugim kwartale przyszłego roku.

Jednak pierwszym, europejskim właścicielem najnowszego samolotu Cessny okazał się anonimowy odbiorca z Wielkiej Brytanii. Otrzymał on maszynę w październiku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.