Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe podwozia dla HIMARS

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 16 listopada 2010

Amerykańskie zakłady BAE Systems otrzymały zlecenie na dostawę kolejnych 44 podwozi wyrzutni HIMARS, z dodatkowym opancerzeniem kabiny załogi.

</span>W wyrzutnie HIMARS wyposażono już 11 batalionów artylerii US Army, Gwardii Narodowej i Marines / Zdjęcie: US Army

Jest to już drugi kontrakt tego typu, zlecony przez dowództwo wojsk pancernych i samochodowych US Army (TACOM). Pierwszy podpisano w czerwcu bieżącego roku i dotyczył wyprodukowania 63 podwozi z opancerzoną kabiną Increased Crew Protection (ICP), za 24 mln USD.

Podpisane wczoraj porozumienie dotyczy 44 pojazdów za 16,3 mln USD. Zostaną one wyprodukowane w zakładach w Sealy, w stanie Teksas i przekazane wojsku do grudnia 2011.

O ile całkowity koszt jednostkowy pojazdu zamyka się w kwocie ok. 370-380 tys. USD, za cały zestaw amerykańscy podatnicy płacą niemal 10 razy więcej. Za dostawy wyrzutni oraz integrację jej z podwoziem odpowiada Lockheed Martin (zobacz: Kolejne wyrzutnie HIMARS).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra