Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej Szwedów w Afganistanie

Strategia i polityka, 17 grudnia 2010

15 grudnia szwedzki parlament przegłosował zdecydowaną większością głosów przedłużenie obecności wojskowej w Afganistanie i zwiększenie kontyngentu z ok. 500 do 855 żołnierzy.

</span>Sisu XA-203S szwedzkiego kontyngentu w Afganistanie / Zdjęcie: USMC

Poprzednie przedłużenie pobytu kontyngentu - wraz z możliwością jego zwiększenia do 855 żołnierzy - głosowano w szwedzkim parlamencie w listopadzie ubiegłego roku (zobacz również: Szwedzkie wzmocnienia). Tegoroczna dyskusja odbyła się jednak w szczególnych okolicznościach, zaledwie 4 dni po zamachu bombowym w Sztokholmie.

Na podstawie tej decyzji szwedzki rząd zwiększy w przyszłym roku swój kontyngent, do maksymalnej wielkości. Do Afganistanu trafią m.in. dodatkowe bezzałogowce rozpoznawcze i śmigłowce.

Według ostatnich danych dowództwa ISAF, szwedzki kontyngent liczy obecnie 491 żołnierzy, kierujących m.in. regionalnym zespołem odbudowy w Mazari-Sharif, w do niedawna względnie spokojnym, północnym regionie kraju. Do tej pory w Afganistanie zginęło 5 szwedzkich żołnierzy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.