Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa UH-72 w Puerto Rico

Wojska lądowe, 21 grudnia 2010

Należący do US Army National Guard śmigłowiec UH-72 Lakota rozbił się u wybrzeży Puerto Rico. Zginęła co najmniej jedna osoba z 6 znajdujących się na pokładzie, a prawdopodobnie wszyscy.

Śmigłowiec UH-72 Lakota wystartował wczoraj wieczorem z San Juan w ramach realizacji misji przeciwnarkotykowej. Leciał na wysokości ok. 100 m w kierunku niedalekiej wyspy Vieques w fatalnych warunkach atmosferycznych Jego wrak został odnaleziony ok. 2 km od brzegu przez śmigłowiec poszukiwawczo-ratowniczy.

Na pokładzie śmigłowca znajdowało się 6 osób, w tym 3 z Puerto Rico (gwardzista i 2 prokuratorów z Ministerstwa Sprawiedliwości) i 3 członków US National Guard. Prawdopodobnie wszyscy zginęli.

Prokuratorzy mieli 43 nakazy aresztowania, które wydali po 7-miesięcznym śledztwie na dealerów narkotykowych z popularnej wśród turystów wyspy Vieques (wśród podejrzanych było nawet kilka miejscowych gospodyń domowych). Grupa zarabiała ok. 2 mln USD rocznie. Wsparcia w walce z nią udzielało 36 członków US NG.

Rozbity śmigłowiec to EADS North America UH-72A Lakota (dostosowana do wymagań amerykańskich odmiana EC-145). Był jednym z dwóch dostarczonych Army National Guard w Puerto Rico w maju 2009, a w ogóle 66. śmigłowcem tego typu dostarczonym US Army i Army National Guard (Początek dostaw UH-72A do US ANG, 2008-06-10). Bazował w San Juan Isla Grande Airport. Operował w ramach Detachment B/1-114AV Puerto Rico National Guard - komponentu US National Guard na amerykańskim terytorium w Puerto Rico.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.