Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oriony w 2011?

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 26 grudnia 2010

Tajwańskie media donoszą, że już w przyszłym roku na wyspę trafią pierwsze z 12 zamówionych samolotów ZOP Lockheed Martin P-3C Orion.

</span>Orion japońskiej marynarki wojennej / Zdjęcie: US Navy

Oriony zostały zamówione w USA w 2008, wraz z pakietem uzbrojenia i wyposażenia wojskowego o wartości 6,5 mld USD (zobacz także: Broń USA za 6,5 mld USD dla Tajwanu).

P-3C miały być samolotami używanymi, wycofywanymi ze służby w US Navy. Lockheed Martin otrzymał jednak w ubiegłym roku zlecenie o wartości 665 mln USD, na ich remont i modernizację. Celem transakcji miało być zastąpienie przestarzałych Grummanów S-2 Tracker i zrównoważenie zagrożenia, ze strony rosnącej w siłę floty chińskich okrętów podwodnych.

Do tej pory Amerykanie nie zrealizowali większości kontraktów z tego i następnego pakietu uzbrojenia, ze względu na chiński sprzeciw.

Ostatnie doniesienia tajwańskich mediów mówią jednak, że umowa o Orionach zostanie finalizowana. Cały kontrakt - wraz z 3, dodatkowymi maszynami na części zamienne - ma kosztować 1,96 mld USD. Pierwsze z samolotów mają trafić na wyspę w 2011, rok wcześniej, niż podawano w momencie podpisywania umowy o remoncie maszyn między Pentagonem a Lockheed Martinem.

Służby prasowe marynarki wojennej Tajwanu odmówiły odniesienia się do tych informacji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.