Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amerykańsko-brytyjskie loty Rivet Joint

Lotnictwo wojskowe, 18 stycznia 2011

Brytyjski personel 51 Eskadry z Waddington rozpoczął szkolenie na pokładzie amerykańskich samolotów wywiadowczych RC-135 Rivet Joint.

RC-135V/W Rivet Joint służy do zbierania danych wywiadowczych na szczeblu teatru działań wojennych. Bazując na zmodernizowanym płatowcu C-135, przenosi na pokładzie zespół czujników, pozwalających odbierać sygnały całego spektrum elektromagnetycznego. W RAF ma zastąpić starzejące się Nimrody R1 /Zdjęcie: Offut AFB

Królewskie Siły Powietrzne zostały dopuszczone do wspólnych lotów dzięki podpisania umowy pomiędzy Departamentem Obrony USA i brytyjskim Ministerstwem Obrony, która umożliwia RAF-owi zakup trzech maszyn RC-135V/W Rivet Joint w ciągu najbliższych kilku lat (zobacz także: Brytyjczycy chcą samolotów WRE) W ramach porozumienia Anglicy uzyskali możliwość treningu na pokładzie maszyn 55. Skrzydła, stacjonującego w bazie Offut w Nebrasce. Szkolenie umożliwi personelowi RAF odbywanie lotów amerykańskimi RC-135, do czasu uzyskania gotowości operacyjnej maszyn brytyjskich.

Nauka potrwa 3-5 miesięcy, w zależności od specjalizacji członka załogi. Obecnie przewiduje się, że latem bieżącego roku pierwsze 4 załogi - składające się z pilotów, nawigatorów, oficerów WRE oraz rozpoznania - powinny być gotowe do lotów na pokładzie Rivet Joint. Umowa o wspólnych lotach umożliwi również Brytyjczykom dostęp do danych wywiadowczych, zbieranych przez maszyny z Offut.

Jest to szczególnie istotne zwłaszcza w świetle planowanego wycofania starzejących się Nimrodów R1 RAF w marcu 2011 (RC-135 mają rozpocząć służbę na Wyspach dopiero ma przełomie 2013 i 2014). W ramach zasady wzajemności, Amerykanie maja uzyskać dostęp do lotów, wykonywanych przez 51. Eskadrę. Wspólnie prowadzone misje pozwolą szkolonym załogom zdobyć doświadczenie, oraz uzyskać nalot odpowiedni do prowadzenia samodzielnych misji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.