Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Thor Heyerdahl w Norwegii

Marynarka wojenna, 19 stycznia 2011

Niecały rok po wodowaniu, KNM Thor Heyerdahl, ostatnia z zamówionych w Hiszpanii fregat typu Fridtjof Nansen, została przejęta przez marynarkę wojenną Norwegii.

KNM Otto Sverdrup, drugi z serii bliźniaczych fregat dla Norwegii. Okręty tego typu mają długość 134 m i wyporność pełną 5290 t. Uzbrojenie stanowią pociski przeciwokrętowe NSM, przeciwlotnicze Evolved Sea Sparrow i torpedy Sting Ray oraz działo Otobreda 76 mm. Z pokładu lotniczego będzie operował śmigłowiec NH90. Całość została wprzęgnięta w system walki Aegis / Zdjęcie: Brian Burnell

Uroczystość miała miejsce wczoraj, w stoczni Navantii w hiszpańskim Ferrol. Jednostka zwodowana w lutym ubiegłego roku (zobacz: Wodowanie ostatniego Nansena), osiągnie gotowość operacyjną prawdopodobnie do końca 2012. Zakończy się wtedy zainicjowany oficjalnie w 1999 program pozyskania 5 fregat o łącznej wartości 18,9 mld NOK (obecnie ok. 3,3 mld USD).

Jednostki zastąpią mniejsze fregaty typu Oslo. Dzięki temu Sjøforsvaret (królewska marynarka wojenna Norwegii) zwiększyła możliwości ochrony swoich interesów morskich, szczególnie na dalekiej północy, co jest istotne w świetle sporów terytorialnych i gospodarczych w tym rejonie z Rosją.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.