Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Geo-IK-2 do trenowania manewrów

Astronautyka, Strategia i polityka, 03 lutego 2011

Satelita Geo-IK-2, który 1 lutego znalazł się na niewłaściwej orbicie, posłuży prawdopodobnie do treningu w sterowaniu na orbicie. By powrócić na właściwą orbitę ma za mało paliwa.

O nieoficjalnych informacjach dotyczących przyszłości satelity Nr 37363 donosi Kommiersant. Anonimowe źródła w Roskosmosie informują, że Geo-IK-2 nie wróci na właściwą orbitę. Do tego ma za mało paliwa. Źródła oficjalne nie wykluczają jednak ostatecznie planowanego wykorzystania satelity.

Przyszłość satelity ma określić specjalna komisja państwowa. Najprawdopodobniej Geo-IK-2 posłuży do przetrenowania przez obsługi naziemne sterowania na orbicie. Treningi potrwają do czasu, gdy wyczerpie się paliwo satelity. Później zacznie się jego powolne opadanie. W końcu Geo-IK-2 spłonie w górnych warstwach atmosfery.

Gdy 1 lutego okazało się, że Geo-IK-2 nie trafił na właściwą orbitę, postępowaniem nad odzyskaniem nad nim kontroli kierował osobiście szef Roskosmosu, Anatolij Pierminow. Opuścił on w tym celu uroczystości drugiej rocznicy intronizacji patriarchy Cerkwi Prawosławnej Rosji Kiryłła. 2 lutego odzyskano łączność z satelitą, którego odnaleziono na niewłaściwej orbicie - eliptycznej zamiast kołowej. Na niej nie może on realizować żadnego z zaplanowanych zadań.

Sprawą błędów popełnionych przy starcie rakiety Rokot (Geo-IK-2 na niewłaściwej orbicie, 2011-02-01), która miała wynieść satelitę Geo-IK-2, zajęła się Główna prokuratura wojskowa FR. Geo-IK-2 nie był ubezpieczony, jako obiekt należący do Ministerstwa Obrony. Jak duże straty poniósł budżet rosyjski z powodu nieudanego startu na razie nie wiadomo.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.