Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gripeny w Tajlandii

Lotnictwo wojskowe, 24 lutego 2011

Dwa dni temu w bazie lotniczej Surat Thani wylądowało 6 samolotów JAS 39 Gripen C/D, wykonując główne zapisy umowy z 2008.

Tajskie Gripeny mają w założeniu równoważyć potencjał malezyjskich Su-30MKM / Zdjęcie: Saab

Umowa w sprawie zakupu szwedzkich samolotów została zawarta niemal dokładnie 2 lata temu. Zakładała zakup 4 myśliwców jednomiejscowych i dwóch szkolno-bojowych, jak również pary Saabów 340, z których jeden wyposażono w radar dozoru przestrzeni powietrznej Erieye, oraz zintegrowanego systemu dowodzenia i kontroli. Wartość kontraktu wyniosła równowartość 637 mln USD (zobacz: Tajlandzka umowa została podpisana).

Dostawa 6 myśliwców zamyka okres realizacji głównej części umowy. Szwedzi muszą się jeszcze wywiązać z zadań szkoleniowych i serwisowych.

Uzupełnieniem kontraktu jest zawarta w listopadzie 2010 kolejna umowa, w której tajlandzkie wojska lotnicze zamówiły dodatkowo 6 myśliwców Gripen C, samolot wczesnego ostrzegania Saab 340 i pociski przeciwokrętowe RBS-15F (zobacz: Tajlandia zamówiła Gripeny). Ich dostawy planowane są na lata 2012-2013.

Przekazane we wtorek Gripeny pokonały odległość ze Szwecji do północnych regionów Tajlandii lotem, zatrzymując się po drodze na Węgrzech, Krecie, w Jordanii, Arabii Saudyjskiej, Omanie i Indiach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.