Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SPO II w czwartek

Strategia i polityka, 12 kwietnia 2011

W czwartek przed południem opinia publiczna będzie mogła zapoznać się z drugą edycją Strategicznego Przeglądu Obronnego. Dokument proponuje alternatywne kierunki rozwoju polskich sił zbrojnych.


Polskie siły zbrojne rozwijają się nierównomiernie. Najlepiej wyszkolone i wyposażone są siły ekspedycyjne. W drugiej kolejności - jednostki wyznaczone do działań w ramach sił NATO. Pozostałe nadal cierpią na brak wystarczających środków finansowych i nowoczesnego wyposażenia / Zdjęcie: PKW Afganistan

Prace nad drugą edycją Strategicznego Przeglądu Obronnego (SPO) rozpoczęto 18 listopada 2009. Prowadził je zespół Departamentu Transformacji MON pod kierunkiem Lecha Kościuka (zobacz: Lech Kościuk szefem nowego SPO). Gotowy dokument złożono na ręce szefa resortu obrony 31 stycznia bieżącego roku.

W najbliższy czwartek zostanie on ujawniony opinii publicznej. Jeszcze przed południem ma odbyć się poświęcona temu tematowi konferencja prasowa, a z całym dokumentem (bez tajnych załączników), będzie można zapoznać się na stronie Departamentu Transformacji. To nowość, w porównaniu do poprzedniej edycji SPO, który jednak nie zdobył uznania dysydentów politycznych i pozostał zbiorem niewykorzystanych w większości dezyderatów...

Nowy dokument liczy ok. 150 stron. Autorzy proponują rządzącym dwa warianty rozwoju i modernizacji naszych sił zbrojnych. Model selektywny polega na kontynuowaniu koncentrowania się na unowocześnianiu jedynie części sił zbrojnych. Drugi to model zrównoważony, w którym wszystkie segmenty wojska muszą przechodzić transformację i być przynajmniej względnie nowoczesne. Specjaliści departamentu wypowiadają się za tym drugim rozwiązaniem, ale to polityczni decydenci będą mieli ostatnie słowo...

Równolegle trwają prace nad szerszym dokumentem, tworzonym w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Dzień po ujawnieniu SPO II, z udziałem Prezydenta RP, odbędzie się kolejna konferencja plenarna Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego. Dokument obozu prezydenckiego, prace nad którym rozpoczęto w grudniu ubiegłego roku, ma być gotów w pierwszym kwartale 2012.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.