Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wzrost sprzedaży w Chinach

Lotnictwo cywilne, 15 kwietnia 2011

Przedstawiciele Cessna Aircraft poinformowali, że w Chinach zarejestrowano ok. 220 samolotów tego przedsiębiorstwa. Liczba ta rośnie.

W Chinach lata 26 odrzutowców Cessny, w tym Citation XLS, podobny do przedstawionego na zdjęciu. Wylądował on i wystartował z lotniska Qamdo Banga w Tybecie, położonego na wysokości 4334 m. Z tego powodu jeden z pasów startowych ma tam aż 5,5 km, będąc najdłuższym, publicznym obiektem tego typu na świecie / Zdjęcie: Cessna Aircraft

Według informacji producenta, w ChRL zarejestrowano prawie 200 samolotów tłokowych i 26 odrzutowców tej marki.

Cessna stała się w ostatnich latach dostawcą m.in. 6 odrzutowców Citation CJ-1 za 49 mln USD, dla jedynej, państwowej cywilnej szkoły pilotów i techników (Civil Aviation Flying University of China), a także 2 turbośmigłowych Caravanów i 3 odrzutowych Citation XLS dla państwowego centrum inspekcji lotów, instytucji nadzorującej pracę lotnisk w Kraju Środka.

Oprócz dostaw, Cessna zleciła Shenyang Aircraft montaż małych tłokowych Skycatcherów (150 Skycatcherów w 2011, 2011-01-20). Planuje również otworzyć w przyszłości ośrodki serwisowe, poza jedynym - jak do tej pory istniejącym - w Hong Kongu.

Niewielki wzrost dostaw nie zmieni jednak faktu, że Chiny nie stały się jeszcze lukratywnym rynkiem dla Cessny. Popyt na małe samoloty jest niewielki. Wystarczy powiedzieć, że więcej tych amerykańskich samolotów - co prawda używanych - lata w Polsce, która przecież do lotniczych potęg nie należy.

W ChRL lotnictwo prywatne, poza Hong Kongiem i najbogatszymi miastami wybrzeża, praktycznie jeszcze nie istnieje. Wszyscy producenci lotnictwa ogólnego liczą jednak, że już wkrótce sytuacja ta zmieni się. Oczekują również na zapowiedziany już, szybki rozwój lotnictwa pasażerskiego, który będzie potrzebował miejscowych pilotów. Ci z kolei będą musieli korzystać z licznych samolotów szkolnych (Nie będzie Chińczyk..., 2011-03-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra