Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Mirage F1 na Malcie

Lotnictwo wojskowe, 20 kwietnia 2011

Dzisiaj po południu, z powodu braku paliwa, ma Malcie lądowały przymusowo dwa francuskie Mirage F1. Prawdopodobnie prowadziły misję rozpoznawczą w rejonie Libii.


Dwa feralne samoloty. Maszyny zostały zatankowane i mają odlecieć do macierzystej bazy / Zdjęcie: timesofmalta.com

Lądowanie nastąpiło o 14:05, po uzyskaniu zgody miejscowych władz. Piloci dwóch Mirage F1 prosili o możliwość lądowania, ze względu na zbyt mały zapas paliwa.

Po wylądowaniu obsługa zatankowała maszyny, które mają odlecieć do macierzystej bazy, prawdopodobnie na Korsyce. Na razie nie ujawniono żadnych dalszych szczegółów.

Mimo, że Malta pozostaje neutralna w libijskim konflikcie, już dwukrotnie musiała przyjmować samoloty bojowe. 21 lutego przybyły tam dla libijskie myśliwce, których piloci nie chcieli atakować rebeliantów (zobacz: Libijskie myśliwce na Malcie). Zarówno wtedy, jak i dzisiaj, lądowała para Mirage F1.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra