Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mniej Włochów

Strategia i polityka, 21 kwietnia 2011

Ignazio La Russa minister obrony Włoch poinformował o decyzji zmniejszenia zaangażowania militarnego za granicą: w Kosowie, Libanie i Afganistanie.


Wizyta włoskiego generała lotnictwa, Vincenzo Camporini, w wysuniętej bazie operacyjnej w prowincji Farah, w grudniu ubiegłego roku. Mimo specyficznego wyglądu, żołnierze prowadzą tam intensywne działania przeciwko talibom. Włoski kontyngent jest również jednym z lepiej wyposażonych. Liczy 3800 żołnierzy, wykorzystujących m.in. 4 samoloty uderzeniowe (realizujące jednak misje rozpoznawcze), 5 śmigłowców szturmowych Agusta A129 Mangusta, kilka innych śmigłowców transportowych - w tym AW-101 i CH-47 - oraz 3 samoloty transportowe / Zdjęcie: ISAF

Włochy - podobnie jak niemal wszystkie europejskie kraje NATO - przechodzą obecnie okres bolesnych cięć budżetowych. W związku z tym szef resortu obrony zapowiedział istotne zmniejszenie zaangażowania zagranicznego.

Obecnie poza krajem, w kilkunastu misjach ONZ, UE i NATO, służy ok. 7300 żołnierzy. Nieco ponad połowa z nich wchodzi w skład sił ISAF w Afganistanie. Liczba ta zostanie zmniejszona w 2012 i będzie spadać, wraz ze stopniowym przejmowaniem odpowiedzialności za bezpieczeństwo kraju przez miejscowe siły zbrojne i policję (zobacz: Afganizacja od 2011).

Ignazio La Russa zapowiedział również szybkie zakończenie aktywności w Kosowie. Służy tam 600 włoskich żołnierzy. Zmniejszona zostanie także liczebność kontyngentu w Libanie, z 1800 do 1000 żołnierzy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.