Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa MA60

Lotnictwo cywilne, 07 maja 2011

W katastrofie indonezyjskiego samolotu pasażerskiego MA60 zginęło 27 osób, w tym 21 pasażerów. To kolejna w ciągu kilkunastu miesięcy katastrofa samolotu Merpati Airlines.

Samolot leciał z Sorong na północy prowincji Papua Zachodnia (lot MZ-8968). Rozbił się przy lądowaniu, ok. 14:00, kilkaset metrów od pasa 01/19 lotniska w portowym mieście Kaimana. Samolot runął do pobliskiej zatoki. Podczas lądowania panowały złe warunki atmosferyczne - widzialność pozioma była na poziomie 2 km (dopuszczalne minimum wynosi 1,6 km).

Na pokładzie rozbitego samolotu znajdowało się 21 pasażerów i 6 członków załogi. Było wśród nich niemowlę i dwoje dzieci. Wszyscy zginęli. Wrak znaleziono na głębokości 30 m. W pierwszych godzinach operacji ratowniczej udało się z wydobyć 15 ciał ofiar.

Rozbita maszyna to Xi'an MA60 nr PK-MZK - dwusilnikowy turbośmigłowy samolot pasażerski. Należał do państwowych Merpati Nusantara Airlines. Linie te posiadają jeszcze 11 MA60, a oczekują na 2 kolejne.

Indonezja to archipelag 17 tysięcy wysp. Mieszka tam 225 mln ludzi. Komunikacja lotnicza, poza wodną, jest podstawą łączności między nimi. Niestety, katastrofy lotnicze zdarzają się w Indonezji bardzo często. W 2010 rozbił się inny samolot linii Merpati. W Rendai na Manokwari rannych zostało 78 osób. Rok wcześniej rozbiły się dwa inne samoloty Merpati (W Indonezji zaginął Twin Otter, 2009-08-02). Większość linii indonezyjskich, w tym Merpati Nusantara Airlines, pozostaje na czarnej liście Unii Europejskiej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.