Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne zakupy Airbusów

Lotnictwo cywilne, 09 sierpnia 2011

Dwa ostatnie dni przyniosły podpisanie następnych potwierdzonych umów zakupu samolotów pasażerskich Airbusa. Cebu Pacific i Garuda Indonesia kupiły 55 maszyn rodziny A320.

Jeden z Airbusów Cebu Pacific. Linia wykorzystuje 15 egz. modelu 320-200 oraz 10 egz. modelu 319-100 (na zdjęciu). Ich dopełnieniem jest 8 z 10 zamówionych ATR 72-500 / Zdjęcie: superadrianme.com

Obie linie lotnicze zawarły wstępne porozumienia o zakupie samolotów w czasie targów lotniczych w Le Bourget (zobacz: Rekord Airbusa).

Umowa z Cebu Pacific dotyczy 30 A321neo, które powinny zostać dostarczone w latach 2012-2014. Lokalne, filipińskie media szacują, że wartość porozumienia może osiągnąć nawet 3,9 mld USD. Podpisano je wczoraj. Pozwoli to linii na dalszy, intensywny rozwój. Obecnie posiada ona ok. 35 samolotów, których średni wiek wynosi jedynie 3,5 roku.

Drugą z umów, z Garuda Indonesia, zawarto dzisiaj. Azjatycki przewoźnik kupił 15 standardowych A320 oraz 10 A320neo. Szacowana wartość kontraktu wynosi 2 mld USD. Zakup wprowadza małe samoloty Airbusa do przedsiębiorstwa, które do tej pory korzystało w tym segmencie wyłącznie z Boeingów rodziny 737.

Umowy stanowią kontynuację wyjątkowej passy europejskiego koncernu. Od początku bieżącego roku zebrał on już zamówienia na prawie tysiąc samolotów pasażerskich. Nawet po uwzględnieniu rezygnacji, liczba ta jest imponująca, bo zwiększa portfel zamówień aż o 840 maszyn (zobacz: Nokaut Airbusa).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.