Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Certyfikat Dreamlinera

Lotnictwo cywilne, 29 sierpnia 2011

26 sierpnia Boeing 787 z silnikami Trent 1000 otrzymał certyfikaty amerykańskich i europejskich władz lotniczych. Pierwsza dostawa seryjnego Dreamlinera planowana jest na 25 września.

Dreamliner w barwach ANA. Ta japońska linia lotnicza będzie pierwszym odbiorcą najnowszego samolotu amerykańskiego koncernu / Zdjęcie: Boeing

Boeing uzyskał certyfikat od Federal Aviation Administration (FAA) oraz European Aviation Safety Agency (EASA), a przekazaniu dokumentów towarzyszyła uroczystość na lotnisku fabrycznym w Everett.

Dzięki temu usunięta została ostatnia formalna przeszkoda na drodze do rozpoczęcia dostaw. Pierwszy samolot - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (zobacz: Certyfikat dla Dreamlinera już wkrótce) - trafi do japońskiej All Nippon Airlines (ANA). Formalne przekazanie samolotu zaplanowano na 25 września bieżącego roku. Dzień później powinna odbyć się poświęcona temu wydarzeniu uroczystość. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 28 września samolot wyląduje w Tokio.

Według danych z 27 lipca, Boeing dysponował potwierdzonymi zamówieniami na 827 Dreamlinerów różnych wersji. Liczba ta nieco spada - od 2009 notowanych jest więcej rezygnacji niż nowych umów. Sytuacja ta może się jednak zmienić po uruchomieniu pierwszych dostaw.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra