Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Spike NLOS dla Korei Płd.

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 07 września 2011

Według dziennika Haaretz, Republika Korei kupiła nieznaną liczbę wyrzutni i 67 pocisków Spike NLOS za 43 mln USD. Kontrakt został prawdopodobnie podpisany w lipcu.

Jeden z prototypów Spike NLOS, osadzony na podwoziu samochodu rodziny Humvee. Wyrzutnię można jednak montować - przy niewielkim nakładzie pracy - na niemal kazdym nośniku / Zdjęcie: Rafael Advanced Defense Systems

Zamówienie zostało złożone ze względu na pojedynek artyleryjski, między siłami Republiki Korei i KRL-D w rejonie wyspy Yeonpyeong. Rozegrał się on w listopadzie ubiegłego roku. W wyniku wzajemnego ostrzału zginęło 2 żołnierzy piechoty morskiej i dwóch cywilów. Uszkodzone zostały też dwie haubice samobieżne K9. Straty Korei Północnej nie są znane.

W odpowiedzi władze wojskowe w Seulu zwiększyły siłę miejscowego garnizonu (zobacz: Wzmocnienia na Yeonpyeong). Zdecydowały się jednocześnie na zakup dodatkowego wyposażenia artyleryjskiego, w tym radarów pola walki Arthur (zobacz: Arthury dla Korei). Haaretz, powołując się na nieoficjalne informacje urzędników Izraela i Korei Południowej, twierdzi, że Seul kupił w lipcu również pociski Spike NLOS.

Zestawy te zadebiutowały publicznie w ubiegłym roku. W porównaniu do znanych modeli rodziny Spike, najnowszy pocisk ma zasięg ponad 25 km. Jego masa to 71 kg (zobacz: Eurosatory 2010: Bateria Spike NLOS debiutuje w Paryżu).

Potencjał ten - przynajmniej teoretycznie - wystarcza do zniszczenia większości środków artyleryjskich Korei Północnej. Jednocześnie gwarantuje względnie wysoką precyzję, nieosiągalną w przypadku haubic K9 i klasycznej amunicji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra