Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa Fabryka Broni

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 20 października 2011

Na przełomie 2013/2014 Fabryka Broni ma zakończyć przenosiny do nowego kompleksu biurowo-fabrycznego. Pokazujemy pierwsze wizualizacje nowego zakładu.

W nowym zakładzie mają zostać wdrożone informatyczne systemy organizacji produkcji i wytwarzania. W przypadku przyszłej ekspansji istnieje możliwość niemal dwukrotnego zwiększenia powierzchni produkcyjnej nowej Fabryki Broni / Rysunki: Fabryka Broni

W ciągu kliku lat mają zostać unowocześnione nie tylko budynki radomskiej Fabryki Broni, ale też organizacja wytwarzania. Całkowitej zmianie ulegną ciągi technologiczne, zostaną wprowadzone nowe technologie i metody produkcji, wdrożone zostaną komputerowe systemy informatyczne. Fabryka zamierza skoncentrować się na obróbce precyzyjnej metalu i aluminium na sterowanych numerycznie maszynach, i wzorem większości światowych producentów broni strzeleckiej zlecać wykonanie elementów z tworzyw sztucznych podwykonawcom. Przeniesienie do nowych budynków ma całkowicie odmienić oblicze radomskich zakładów, symbolicznie i realnie wprowadzić je w XXI wiek.

Komputerowa wizja nowej Fabryki Broni powstającej w TSSE w podstrefie Radomiu, składającej się z dwukondygnacyjnego budynku biurowego o powierzchni 4,2 tys. m<sup>2</sup> i nowoczesnej hali fabrycznej o powierzchni 11 tys. m<sup>2</sup>

Pierwsze opracowania dotyczące opuszczenia dotychczasowego budynku na ulicy 1905 roku i przenosin na nowe miejsce powstały w 2008. W rok później skrystalizowała się koncepcja budowy nowego zakładu w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (TSSE) w podstrefie w Radomiu. Nowa lokalizacja gwarantuje bardzo dobre połączenia drogowe i kolejowe. We wrześniu 2010 Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) zakupiła grunt w TSSE. Agencja ma leasingować Łucznikowi teren i nowy zakład do chwili, gdy FB spłaci należności. Projekt nowego kompleksu został opracowany w grudniu 2010 przez wrocławską spółkę Predomex. W 2011 Łucznik uzyskał niezbędne pozwolenia, rozpoczęcie budowy nowej fabryki planowane jest na wiosnę 2012. Wstępnie przyjmuje się, że przeprowadzka ze starego budynku do nowej hali i rozpoczęcie działalności w nowym miejscu nastąpi pod koniec 2013 lub na początku 2014.

Ciekawym elementem nowego zakładu ma być, widoczny na wizualizacji, sklep przyfabryczny. Pod halą produkcyjną i biurowcem będzie ulokowany kompleks strzelnic balistycznych i strzelnice o osiach 25 i 100 metrów

W nowej hali będą powstawały dotychczas wytwarzane konstrukcje strzeleckie: pistolety samopowtarzalne P99, pistolety maszynowe PM-98 (i ich odmiany), subkarabinki wz. 96 Mini Beryl, karabinki wz. 96 Beryl i ich cywilne wersje samopowtarzalne. Wkrótce po przenosinach ma rozpocząć się także produkcja nowych modeli: modułowego systemu broni strzeleckiej MSBS-5,56, jak również nowego pistoletu samopowtarzalnego (patrz: Nowe pistolety dla WP, 2011-10-08). Ten ostatni ma powstać przy współpracy z WAT. Broń krótka ma być elementem programu polskiego żołnierza przyszłości Tytan. Jednak dopóki nie zostaną ujawnione założenia taktyczno-techniczne, co jest spodziewane w listopadzie 2011, przedstawiciele WAT ani Fabryki Broni nie ujawniają żadnych szczegółów przyszłej konstrukcji.

Więcej w RAPORT-wto 11/2011


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.