Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne 6 C-130J dla Indii

Lotnictwo wojskowe, 01 listopada 2011

Do Kongresu USA trafiły dokumenty, dotyczące sprzedaży Indiom 6 samolotów transportowych C-130J, w wersji dla sił specjalnych. Realizuje się w ten sposób opcja umowy z 2008.

Oblot pierwszego Super Herculesa dla indyjskich wojsk lotniczych. Odbył się on w październiku ubiegłego roku / Zdjęcie: Lockheed Martin

W myśl umowy z początku 2008, indyjskie wojska lotnicze kupiły 6 samolotów Lockheed Martin C-130J Super Hercules, w wersji dla sił specjalnych. Kontrakt o wartości 1,059 mld USD jest realizowany (zobacz: C-130J dla Indii). Porozumienie zawierało opcję na kolejnych 6 samolotów tego typu. Obecnie trwają negocjacje w tej sprawie.

O ich zaawansowaniu świadczy fakt przesłania do Kongresu USA informacji o planowanej sprzedaży. Dokumenty są niezbędne do uzyskania zgody na eksport i dla formalnego złożenia oferty Indiom.

Stwierdzono w nich, że przedmiotem transakcji jest 6 transportowców C-130J w standardowej konfiguracji amerykańskich wojsk lotniczych, 6 zapasowych silników Rolls Royce AE 2100D3, 6 pokładowych i 2 zapasowych systemów samoobrony/ostrzegania AAR-47, AN/ALR-56M, AN/ALE-47, tyleż systemów obserwacji w podczerwieni AAQ-22 Star Safire III (dla operacji specjalnych), odpowiednie systemy łączności, a także pakiety części zamiennych, szkolenia i serwisowy.

Wartość tych dóbr i usług oszacowano na 1,2 mld USD. Można się jednak spodziewać zdecydowanie mniejszej kwoty po zakończeniu negocjacji - obecny kontrakt nie może być droższy od wartości zamówienia sprzed 3 lat. Powinien być tańszy.

Także i tej umowie towarzyszyć będą transakcje kompensacyjne. W myśl indyjskiego prawa ich wartość musi przekroczyć 30% ceny zakupu. Dostawy samolotów powinny zostać zrealizowane w 3 lata po podpisaniu kontraktu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.