Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wyremontowany Tu-142ME

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 06 grudnia 2011

Wczoraj odbyła się uroczystość przekazania lotnictwu indyjskiej marynarki wojennej pierwszego Tu-142ME po remoncie w zakładach TAN-TK im. Beriewa w Taganrogu.

Tu-142ME trafiły do indyjskiej marynarki wojennej pod koniec lat 1980. Planuje się, że ostatnie remonty zostaną przeprowadzone w 2020 / Zdjęcie: MO Indii

Formalny odbiór samolotu o nr bocznym 312 nastąpił 2 grudnia. Trzy dni później, maszyna ZOP odleciała do Indii. Zakłady im. Beriewa przeprowadziły jego remont generalny, połączony z wydłużeniem resursów. Przed przekazaniem użytkownikowi, przeszedł serię wymaganych prób w locie. W jego ślady pójdzie w następnych latach pozostałe 7 maszyn.

Ujawniona przy tej okazji informacja o tym, że prace remontowe w Rosji będą prowadzone do 2020, wskazują na termin wejścia do służby następców Tu-142ME, amerykańskich Boeingów P-8i Poseidon. Pierwsze z nich powinny zostać dostarczone w 2013, ostatnie nie później niż w 2017 (zobacz: Indie kupiły samoloty ZOP). Oznacza to, że okres uzyskania przez nie gotowości operacyjnej może rozciągnąć się na kilka kolejnych lat.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.