Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

55 Jaków-130 dla WWS

Lotnictwo wojskowe, 08 grudnia 2011

Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami, rosyjskie ministerstwo obrony podpisało z korporacją Irkut umowę, o dostawach 55 samolotów szkolno-bojowych Jak-130. Wartości umowy nie ujawniono.

Jak-130 ma wnieść w szkolenie rosyjskich lotników nową jakość, zastępując wiekowe, wywodzące się technologicznie z lat 1960., Aero L-39 Albatrosy / Zdjęcie: defpro.com

Jednostki szkolne wojsk lotniczych Rosji (WWS) posiadają obecnie kilka, prawdopodobnie 8 Jaków-130. Prawdziwe szkolenie przy pomocy tych samolotów ruszy po dostawach większej liczby samolotów seryjnych.

Dowództwo WWS zapowiadało zakup 55 samolotów, a docelowo nawet ok. 200 maszyn tego typu. Rozmowy na temat transakcji przeciągały się jednak, z powodu drastycznych różnic w cenie oferowanej przez wojsko i żądanej przez producenta. Istniała nawet groźba zerwania negocjacji mimo, że w zakładach Irkut znajduje się kilkanaście odrzutowców w różnych stadiach montażu (zobacz: Bez zamówień na Jaki-130?).

Ostatecznie jednak obie strony doszły do porozumienia, informując w połowie listopada bieżącego roku o uzgodnieniu stanowisk w kwestiach finansowych (zobacz: Wkrótce dostawa Jaków dla Algerii). Dzisiaj rosyjskie media doniosły o podpisaniu stosownej umowy.

Jej szczegółów nie ujawniono. Wiadomo jedynie, że cała partia zamówionych maszyn powinna trafić do odbiorcy do 2015.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.