Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indyjskie programy modernizacyjne

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 grudnia 2011

Ministerstwo obrony Indii poinformowało oficjalnie parlament o kosztach modernizacji samolotów bojowych. Dotyczą one myśliwców Mirage 2000 i MiG-29 oraz szturmowych Jaguarów.

Oficjalną informację o kosztach programów modernizacyjnych samolotów bojowych przedstawił niższej izbie indyjskiego parlamentu minister obrony A.K. Antony przy okazji odpowiedzi na pytanie o politykę produkcji i dostaw uzbrojenia. Według niego, najdroższy z programów dotyczy modernizacji myśliwców Dassault Mirage 2000 (2,4 mld USD na modernizację indyjskich Mirage, 2011-05-19). Program, realizowany przez konsorcjum kierowane przez francuskiego Thalesa i indyjską HAL, ma kosztować, odpowiednio, 1,47 mld Euro i 20,2 mld rupii. Modernizacja ma się zakończyć w połowie 2021.

HAL jest też głównym wykonawcą modernizacji samolotów SEPECAT Jaguar (Honeywell dla Jaguarów, 2011-06-15). Przewidziano na nią 31,13 mld rupii. Program ma potrwać do końca 2017.

Z kolei rosyjska RSK MiG zajmuje się modernizacją myśliwców MiG-29 (RSK MiG zmodernizuje myśliwce Indii, 2008-03-08). Ma ona kosztować 964 mln dolarów i zakończyć się w 2016.

Minister A.K. Antony podkreśla, że od kilku lat Indie przy zawieraniu kontraktów zbrojeniowych realizują zasadę Buy and Make (Indian). Promuje ona udział indyjskich przedsiębiorstw (państwowych i prywatnych) w realizowaniu dostaw uzbrojenia i wyposażenia dla rodzimych sił zbrojnych. W pierwotnej wersji zasada Buy and Make (Indian) została sformułowana w 2006, a w obecnie obowiązującej - w listopadzie 2009. W styczniu 2011 Indie ogłosiły uwzględniającą ją Defence Production Policy, która ma pomóc zbudować owoczesne przemysłowe zaplecze indyjskiej armii (Strategia dla indyjskiego przemysłu, 2011-01-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.