Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Redukcje sił USA w Europie

Wojska lądowe, 13 stycznia 2012

Sekretarz obrony USA, Leon Panetta poinformował, że w najbliższych latach z Europy zostanie wycofanych 7 tys. żołnierzy: dwie z czterech obecnie stacjonujących tu brygad.

Żołnierze z 535th Engineering Support Company, stacjonujący w niemieckim Bambergu, w czasie ćwiczeń zabezpieczenia konwoju i rozminowania drogi. Proponowane obecnie redukcje mają dotyczyć w zasadzie wyłącznie wojsk lądowych / Zdjęcie: US Army

Obecnie w Europie stacjonuje 81 tys. amerykańskich żołnierzy. To 5-krotnie mniej, niż w szczytowym okresie Zimnej Wojny, w 1953. Okazało się jednak, że i ta liczba, w okresie redukcji wydatków budżetowych i skupiania się USA na problemach Dalekiego Wschodu, jest za duża.

Redukcje planowano już wcześniej, jednak otwartą sprawą pozostawała ich skala. Ze względu na sprzeciwy dowódców, uznano, że propozycje ograniczenia liczby brygad bojowych w 4 do 2 będą zbyt daleko idące, ze względu na konieczność jednoczesnego zabezpieczenia europejskich sojuszników i wydzielania pododdziałów do misji zagranicznych (zobacz: Mniejsze redukcje US Army w Europie).

W ostatnim wywiadzie Leon Panetta poinformował jednak, że powrócono do zarzuconego wcześniej pomysłu i zdecydowano się na wycofanie dwóch brygad, co przekłada się na ok. redukcje liczebności kontyngentu o 7 tys. żołnierzy. Dodał, że Amerykanie nie zmniejszą swojego zaangażowania na Bliskim i Dalekim Wschodzie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.