Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnie Leopardy w Brazylii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 16 stycznia 2012

W styczniu realizowana jest dostawa ostatniej partii 250 czołgów Leopard 1A5 dla Brazylii. W ten sposób wypełnia się kontrakt o zakupie wozów z zapasów Bundeswehry, podpisany w grudniu 2008.

Niemieckie Leopardy 1A5BR w istotny sposób wzmocnią potencjał jednostek pancernych brazylijskich wojsk lądowych. Posiadały one wcześniej jedynie 128 czołgów Leopard 1, ale starszego modelu A1, oraz 91 amerykańskich M-60 A3TTS, również technologicznie mniej zaawansowanych od ostatnio zakupionych wozów / Zdjęcie: MO Brazylii

Pierwsza dostawa - obejmująca 10 wozów, dostarczonych wprost z niemieckich magazynów dla celów szkoleniowych - trafiła do Brazylii już na początku 2009. Kolejne 20 pojazdów przekazano po demontażu. Wszystkie będą docelowo wykorzystywane jako magazyn części zamiennych.

Pierwsze z 220 czołgów, wyremontowane i wyposażone w brazylijskie systemy łączności i dowodzenia przez Krauss Maffei Wegmann, dotarły do odbiorcy w październiku 2009 (zobacz: Pierwszy wyremontowany Leopard w Brazylii). Ostatnie mają zostać wyładowane ze statku w styczniu bieżącego roku.

Na mocy tej samej umowy Niemcy sprzedali i dostarczyli w latach 2010-2011 siedem pojazdów zabezpieczenia technicznego, 4 czołgi mostowe oraz 4 pojazdy inżynieryjne. W pakiecie szkoleniowym znalazły się 4 czołgi nauki jazdy, symulatory, w tym cztery symulatory z pełnym wyposażeniem wieży.

Wozy bojowe trafiają do 1., 3., 4. i 5. pułku czołgów, jak również - wraz z egzemplarzami szkolnymi - do centrum szkolenia załóg pojazdów pancernych im. Waltera Piresa. Czołgi w wariantach specjalistycznych wzmacniają 4., 5. i 10. batalion logistyczny oraz 5. i 12. pancerny batalion inżynieryjny.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.