Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Budowa rosyjskiego Mistrala

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 02 lutego 2012

W stoczni STX w Saint-Nazaire rozpoczęła się wczoraj budowa okrętu desantowego typu Mistral dla rosyjskiej marynarki wojennej. Jednostka zostanie dostarczona w 2014.

Francuski Mistral. Rosja stanie się ich drugim i największym użytkownikiem okrętów tego typu. Marine Nationale ma trzy jednostki. Wojenno-Morskoj Fłot zamówił cztery egz. / Zdjęcie: Marine Nationale

Moskwa zamówiła 2 okręty typu Mistral w połowie ubiegłego roku. Bezpośrednio we Francji (choć przy 40-50% udziale rosyjskich podzespołów) zostaną zbudowane dwie jednostki, natomiast kolejne dwie powstaną już w kraju użytkownika (zobacz: Wkrótce znaczy... jutro).

Głównym wykonawcą francuskiej części umowy jest DCNS, odpowiedzialna m.in. za integrację okrętów. Natomiast większość prac toczniowych zostanie wykonana w STX z Saint-Nazaire. To właśnie tam wczoraj, w obecności przedstawicieli rosyjskiego resortu obrony, marynarki wojennej i Rosobronexportu, odbyło się cięcie pierwszych elementów stalowych stępki przyszłego desantowca.

W rzeczywistości prace ruszyły już wcześniej. 1 listopada ubiegłego roku rozpoczęto w DCNS prace projektowe nad przystosowaniem oryginalnej konstrukcji do wymagań nowego użytkownika. Prawdopodobnie wtedy - po otrzymaniu pierwszego przelewu - zainicjowano także budowę wybranych podzespołów (zobacz: Budowa rosyjskich Mistrali).

Jednostka powinna zostać przekazana odbiorcy w 2014. Rok później Rosjanie otrzymają bliźniaczy okręt.

Mistrale to wielozadaniowe okręty desantowe, o wyporności 21 tys. t, które mogą służyć jako stanowisko dowodzenia, klasyczny desantowiec dla batalionu piechoty lub czołgów, okręt towarowy albo śmigłowcowiec z 35 maszynami średniej wielkości.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.