Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turcja chce kupić 100 F-35

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 24 lutego 2012

Turecki minister obrony, Ismet Yilmaz poinformował wczoraj, że jego kraj planuje zakup 100 myśliwców Lockheed Martin F-35A Lightning II za 16 mld USD.

Jeden z prototypów F-35A, w czasie pierwszej próby z podwieszonym uzbrojeniem. Test odbył się 16 lutego bieżącego roku. Wykorzystanie zewnętrznych podwieszeń w istotny sposób zwiększa jednak powierzchnię odbicia radarowego, obniżając w zdecydowany sposób charakterystyki stealth / Zdjęcie: Lockheed Martin

Informacja nie jest żadnym zaskoczeniem. Ankara wielokrotnie informowała o woli zakupu amerykańskich myśliwców 5. generacji, w zasadzie przesądzając kwestię niedawną, rządową zgodą na nabycie pierwszych dwóch samolotów (zobacz: Turcja kupi F-35).

Informacja ministra Yilmaza precyzuje jednak, że resort pozostał przy planach zakupu 100 maszyn i szacuje wartość transakcji na 16 mld USD.

Jeżeli dojdzie ona do skutku, Turcja wzmocni swoją pozycję wojskowego lidera w regionie. Pogrążona w kryzysie Grecja - do tej pory starająca się równoważyć rosnącą potęgę wschodniego sąsiada - nie będzie w stanie zdobyć się już na podobny wysiłek finansowy. Co więcej, można spodziewać się znacznej redukcji sił wojskowych tego kraju (zobacz: Katastrofa greckich wojsk lądowych). Pozostałe państwa regionu nie stanowią żadnej wojskowej konkurencji dla Ankary.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra