Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec 2. transzy dostaw F/A-18E/F

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 24 lutego 2012

W środę dostarczono lotnictwu US Navy ostatnie z 257 zamówionych w drugiej transzy myśliwców F/A-18E/F Super Hornet i ich pochodnych - samolotów walki radioelektronicznej EA-18G Growler.

F/A-18E/F stanowią obecnie podstawowy samolot pokładowych lotnictwa US Navy. Starszych F/A-18A/B/C/D jest już mniej, choć nadal pozostają w służbie / Zdjęcie: US Navy

Seryjne Super Hornety dostarczane są od początku bieżącego wieku. Pierwszą umowę wieloletnią, o dostawach 210 myśliwców, zrealizowano do 2006. Trzy lata wcześniej zawarto kolejny, ramowy kontrakt, również na 210 egz. (tym razem także dotyczył on Growlerów). W 2009 został on powiększony o kolejne 47 maszyn, w tym 24 dla Australii (na mocy umowy z 2007; zobacz: Kolejne Super Hornety dla RAAF).

Według zapewnień przedstawicieli Boeinga, dostawy tych 257 samolotów zostały właśnie zakończone: w terminie i zgodnie z preliminarzem.

Obecnie realizowane jest zamówienie na 3. transzę dostaw, obejmującą 66 F/A-18E/F i 58 EA-18G (zobacz: 5,3 mld USD za Hornety i Growlery. Ostatnie powinny zostać przekazane odbiorcy w 2015. Pierwotnie zakładano, że będzie to finalne zamówienie, jednak US Navy, ze względu na opóźnienia programu F-35C, dopuszcza możliwość podpisania dodatkowych umów z Boeingiem.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra