Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czwarty dodatkowy Arleigh Burke

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 01 marca 2012

Pentagon zlecił stoczni General Dynamics Bath Iron Works budowę kolejnego niszczyciela typu Arleigh Burke (DDG-116), przeznaczając na ten cel 663 mln USD.

Trzy niszczyciele typu Arleigh Burke - USS Kidd (DDG 100), USS Dewey (DDG 105) i USS Pinckney (DDG 91) - wchodzące w skład eskorty lotniskowca USS John C. Stennis, w lutym bieżącego roku na Pacyfiku / Zdjęcie: US Navy

Dwie amerykańskie stocznie, Dynamics-Bath Iron Works (BIW) i Huntington Ingalls Industries (HII) zbudowały do tej pory wszystkie z 62 planowanych pierwotnie dla US Navy niszczycieli typu Arleigh Burke. Ze względu na ograniczenie, do jedynie 3 okrętów, zamówienia na niszczyciele typu Zumwalt, które miały być ich następcami (zobacz: Stępka pod pierwszego Zumwalta), dowództwo amerykańskiej marynarki wojennej zdecydowało się kontynuować budowę starej linii niszczycieli (choć stale modernizowanej), prawdopodobnie nawet do 2040.

Do września ubiegłego roku Pentagon złożył zamówienia na 3 nowe okręty, DDG-113, -114 i -115. Dwa dni temu poinformowano o kolejnym kontrakcie, z BIW, na DDG-116. Zakłada on zbudowanie niszczyciela do 2018, kosztem 662,93 mln USD. Cena ta nie obejmuje części uzbrojenia i wyposażenia specjalistycznego. Kompletny okręt kosztuje amerykańskich podatników ok. 1 mld USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.