Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

US Army zmodernizuje OH-58

Lotnictwo wojskowe, 05 marca 2012

Przedstawiciele amerykańskich wojsk lądowych poinformowali, że modernizacja śmigłowców rozpoznawczych OH-58D Kiowa Warrior zostanie przeprowadzona w zakładach US Army.

Jeden z prototypów OH-58F. Śmigłowce tego typu będą miały głowicę rozpoznawczą pod nosem kadłuba, a nie na wysięgniku nad wirnikiem. Otrzymają także nowe, kolorowe wyświetlacze, zamiast obecnie stosowanych monochromatycznych oraz nowoczesne elementy awioniki i systemu przesyłu danych. Silniki zostaną wyposażone w elektroniczny systemu sterowania i monitoringu silników FADEC / Zdjęcie: US Army

Lotnictwo US Army posiada ok. 350 Belli OH-58D. Ze względu na niepowodzenia kolejnych programów budowy śmigłowców rozpoznawczych (zobacz np.: ARH-70A skasowany), wystąpiła konieczność przedłużenia okresu użytkowania posiadanych, wiekowych już maszyn.

Kilka dni temu oficerowie odpowiedzialni za program ich modernizacji do wersji F, poinformowali, że pierwsze 3 egz. zostaną przebudowane w zakładach Aviation and Missile Research, Development and Engineering Prototype Integration Facility w Madison. Przedstawili także pierwszy śmigłowiec, znajdujący się obecnie w tym obiekcie, który już został zdemontowany.

Kolejna trójka zostanie zmodernizowana w zakładach remontowych US Army w Corpus Christi. Nie podjęto jeszcze decyzji, gdzie wykonana zostanie reszta prac. Prawdopodobnie jednak właśnie w tym mieście.

Według szacunków przedstawicieli US Army, realizacja prac montażowych w zakładach wojskowych przyniesie istotne oszczędności, określane na 92 mln USD, w których 37 przypada na fazę rozwojową, a 55 na bezpośrednią produkcję. W programie uczestniczyć będzie także 80 poddostawców. Modernizacja pozwoli na wykorzystywanie OH-58F przynajmniej do 2025.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.