Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

US Army zmodernizuje OH-58

Lotnictwo wojskowe, 05 marca 2012

Przedstawiciele amerykańskich wojsk lądowych poinformowali, że modernizacja śmigłowców rozpoznawczych OH-58D Kiowa Warrior zostanie przeprowadzona w zakładach US Army.

Jeden z prototypów OH-58F. Śmigłowce tego typu będą miały głowicę rozpoznawczą pod nosem kadłuba, a nie na wysięgniku nad wirnikiem. Otrzymają także nowe, kolorowe wyświetlacze, zamiast obecnie stosowanych monochromatycznych oraz nowoczesne elementy awioniki i systemu przesyłu danych. Silniki zostaną wyposażone w elektroniczny systemu sterowania i monitoringu silników FADEC / Zdjęcie: US Army

Lotnictwo US Army posiada ok. 350 Belli OH-58D. Ze względu na niepowodzenia kolejnych programów budowy śmigłowców rozpoznawczych (zobacz np.: ARH-70A skasowany), wystąpiła konieczność przedłużenia okresu użytkowania posiadanych, wiekowych już maszyn.

Kilka dni temu oficerowie odpowiedzialni za program ich modernizacji do wersji F, poinformowali, że pierwsze 3 egz. zostaną przebudowane w zakładach Aviation and Missile Research, Development and Engineering Prototype Integration Facility w Madison. Przedstawili także pierwszy śmigłowiec, znajdujący się obecnie w tym obiekcie, który już został zdemontowany.

Kolejna trójka zostanie zmodernizowana w zakładach remontowych US Army w Corpus Christi. Nie podjęto jeszcze decyzji, gdzie wykonana zostanie reszta prac. Prawdopodobnie jednak właśnie w tym mieście.

Według szacunków przedstawicieli US Army, realizacja prac montażowych w zakładach wojskowych przyniesie istotne oszczędności, określane na 92 mln USD, w których 37 przypada na fazę rozwojową, a 55 na bezpośrednią produkcję. W programie uczestniczyć będzie także 80 poddostawców. Modernizacja pozwoli na wykorzystywanie OH-58F przynajmniej do 2025.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.