Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zmodernizowany Ił-38N we Flocie Północnej

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 06 marca 2012

Do bazy lotnictwa Floty Północnej trafił zmodernizowany samolot ZOP Ił-38N. Poza realizowaniem zadań wojskowych może rozpoznawać sytuację na rzecz służb cywilnych.

Ił-38N to zmodernizowany samolot ZOP Ił-38 wyposażony w system Nowełła kompanii Leniniec. System dzięki nowemu radiolokatorowi może wykrywać cele nawodne w odległości do 320 km. Radiolokator uzupełnia termowizja wysokiej rozdzielczości, magnetometr i kamery różnych pasm. W systemie zastosowano boje hydroakustyczne i magnetyczne nowej generacji. Całość jest zintegrowana w system cyfrowy zarządzany z dwóch zautomatyzowanych stanowisk operatorskich. System Nowełła może być wykorzystywany nie tylko w zastosowaniach wojskowych (poza zadaniami ZOP, także rozpoznanie radioelektroniczne), ale również w oceanografii, ekologii i badaniach geologicznych.

Prototyp Ił-38N, z makietą wyposażenia oblatano w 2001. Kompletny samolot był testowany do 2005. W ostatnim okresie przechodził badania w czasie ćwiczeń Floty Północnej. W najbliższym czasie do tego standardu ma zostać przebudowana większość samolotów Ił-38. Ich średni wiek sięga 40 lat. Modernizację mają prowadzić 20. lotnicze zakłady remontowe w miejscowości Puszkin pod St. Petersburgiem.

Na bazie Ił-38N powstał Ił-38SD przeznaczony dla lotnictwa marynarki wojennej Indii (na zdjęciu). Po wielu perypetiach związanych z niską oceną rosyjskich samolotów, 5 Ił-38SD zostało dostarczonych odbiorcy z 3-letnim opóźnieniem (Piąty Ił-38SD przekazany Indiom, 2010-02-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.