Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

3-letni kontrakt na pociski do S-400

Przemysł zbrojeniowy, 20 marca 2012

Ministerstwo obrony FR podpisało z moskiewską wytwórnią Awangard 3-letni kontrakt na dostawy pocisków do kompleksów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych S-400. Dostawca i poddostawcy mają otrzymać 100-% zaliczki.

Kontrakt podpisał minister obrony FR Anatolij Sierdiukow i dyrektor generalny OAO Moskowskij maszinostroitielnyj zawod Awangard Giennadij Kożin. Moskiewska wytwórni stanie się dzięki niemu jedynym dostawcą pocisków do kompleksów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych S-400 Triumf. Awangard i jego poddostawcy mają otrzymać zaliczki w wysokości 100% wartości dostaw planowanych na 2012.

Nie podano szczegółów zamówienia. Teoretycznie S-400 może strzelać wieloma typami pocisków. 48N6E, 48N6E2 i 48N6E3 mogą być stosowane także w zestawach S-300PM, a 48N6DM został zaprojektowany specjalnie dla Triumfa. Te pociski naprowadzane są półaktywnie radiolokacyjnie z korekcją. Pociski 9M96E i 9M96E2 są naprowadzane aktywnie radiolokacyjnie. Ich zasięg wynosi 135 km.

Niedawno dowódca WWS, gen. Aleksandr Zielin poinformował, że do S-400 opracowano też nowe pociski o zasięgu ponad 250 km. Obecnie trwają próby państwowe, a pierwsze dostawy planowane są na koniec 2012 - powiedział w połowie lutego gen. Zielin. Prawdopodobnie chodzi o pociski 40N6E z naprowadzaniem aktywno-półaktywnym, zdolne do atakowania celów poza zasięgiem naziemnych stacji radiolokacyjnych kompleksu. Nieoficjalnie wiadomo, że ich rozwój napotkał na trudności techniczne.

W ramach programu modernizacji uzbrojenia, do 2020 Ministerstwo obrony FR planuje zakupić 56 dywizjonów S-400 (28 pułków), po 8 wyrzutni w każdym. Każdy kompleks może atakować jednocześnie 36 cele, naprowadzając na nie do 72 pocisków. Aby przyspieszyć dostawy kompleksów S-400 i pochodnych, w Rosji mają wkrótce powstać trzy nowe wytwórnie wyspecjalizowane w ich budowie (Więcej S-400
, 2012-01-31). Eksport pierwszych kompleksów jest planowany najwcześniej na 2015. S-400 zainteresowany jest m.in. Kazachstan Białoruś i ChRL.

Dziś minister Sierdiukow poinformował, że w służbie są już trzy pułki wyposażone w kompleksy S-400. Na początku 2012 wiadomo było o dwóch pułkach w linii (Drugi pułk S-400 w służbie, 2009-03-17), każdy po dwa dywizjony. Trzeci pułk miał zostać sformowany w Obwodzie Kaliningradzkim. Jego pierwszy dywizjon wszedł w skład Floty Bałtyckiej w lutym 2012. W połowie marca szef sztabu WWS FR powiedział, że w 2012 ten rodzaj sił zbrojnych otrzyma trzy dywizjony S-400: w Nachodce, w rejonie Moskwy i w rejonie 1. Dowództwa WWS i PWO


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.