Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjskie Iveco na sprzedaż

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 23 marca 2012

Ministerstwo obrony FR wystawiło na aukcję 2 pojazdy opancerzone Iveco 40E15WM służące wcześniej do testów. Jednostkowa cena wyjściowa wynosi 1,76 mln rubli.

Rosyjskie Ministerstwo obrony kupiło cztery pojazdy Iveco 40E15WM do testów przed planowanym zakupem większej liczby takich maszyn. Przeszły one bardzo wszechstronne testy, łącznie ze sprawdzeniem odporności na ostrzał i wybuchy min. Być może z tego powodu na sprzedaż wystawiono tylko 2 pojazdy rocznika 2010. Ich zużycie oszacowano na aż 80%. Pojazdy nadają się więc do generalnego remontu, który może okazać się bardzo drogi.

Udział w aukcji można zgłaszać do 19 kwietnia. Sama aukcja jest planowana na 14 maja. Kupującymi mogą być osoby fizyczne lub prawne. W tym drugim przypadku wykluczone są przedsiębiorstwa państwowe i samorządowe. Nie ma żadnych ograniczeń co do sposobu użytkowania pojazdów. Cena wyjściowa to 1,76 mln rubli (ok. 60 tys. USD).

Rosyjski resort obrony zamówił w połowie marca 57 pojazdów Iveco LMV65 Lynx, nazywanych w Rosji Ryś (Rosyjskie(?) Rysie, 2012-03-14). Ich montażem z gotowych zestawów ma zająć się spółka Oboronserwisu i Iveco w Woroneżu. Udział rosyjski w produkcji Rysiów jest szacowany na 10%. Do 2014 ma wzrosnąć do połowy. W ramach programu modernizacji 2011-2020 MO FR planuje zakup 1775 Rysiów, które mają zastąpić uznawane za nieudane Tigry. Nowy Ryś ma kosztować, zależnie od kompletacji, 6-12 mln rubli, podczas gdy Tigr jest oferowany za 5-6 mln rubli.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.